Maitinimo lizdo remontas | Kompiuterių taisykla Vilniuje

jack

Nešiojamojo kompiuterio maitinimo lizdas skirtas aprūpinti kompiuterį elektros energija, prijungiant prie jo kompiuterio adapterį (pakrovėją). Atminkite, kad maitinimo lizdo gedimas priskiriamas sunkesnių gedimų kategorijai. Laiku nesutvarkius maitinimo lizdo gedimo, galima sugadinti kompiuterio pagrindinę plokštę. Pagrindinės plokštės remontas tuo atveju kainuos ne vieną kartą brangiau, nei maitinimo lizdo remontas. Reikia žinoti, kad beveik visi kompiuteriai veikia nuo elektros tinklo be kompiuterio baterijos. Jei be baterijos kompiuteris neveikia nuo elektros tinklo, tai gali būti vienas iš kompiuterio maitinimo lizdo gedimo požymių. Paskutiniu metu, tokie gedimai ypač dažni kompiuteriuose ASUS. Laiku atliktas maitinimo lizdo keitimas apsaugos jus nuo naujos pagrindinės plokštės pirkimo.

Maitinimo lizdo gedimo simptomai

1. Nešiojamas kompiuteris nekrauna baterijos (baterija veikianti).
2. Judinant maitinimo laidą kompiuteris išsijungia.
3. Labai stipriai kaista kompiuterio maitinimo adapterio kištukas.

Jei pastebėjote panašius gedimo simptomus, būtinai kreipkitės į kompiuterių remonto dirbtuves, maitinimo lizdo keitimui.

Kompiuterio maitinimo lizdo keitimas, kaina.

Maitinimo lizdo keitimas kompiuteriuose Asus, Acer, Toshiba 29 €
Maitinimo lizdo keitimas kompiuteriuose Sony, MSI 34 €
Maitinimo lizdo keitimas kompiuteriuose Dell, HP, Compaq 29 €
Maitinimo lizdo keitimas kompiuteriuose , Samsung 29 €
Kompiuterio maitinimo adapterio laido keitimas 10 €
Maitinimo lizdo keitimas kompiuteriuose Apple 44 €

Sulūžo kompiuterio maitinimo lizdas 

Dažniausiai pasitaikantys gedimai

1. Mechaniškai pažeidžiamas maitinimo lizdas (pvz. išlūžta užkabinus maitinimo adapterio laidą)
2. Kontaktų pažeidimas pagrindinėje plokštėje (dėl blogo kontakto išdega + )

Esant bet kokiam iš nurodytų požymių, reikia pilnai išrinkti kompiuterį, pakeisti sugedusį maitinimo lizdą, patikrinti visus maitinimo sistemos komponentus. Sutvarkius gedimą, pagrindinė plokštė yra testuojama, matuojamos įtampos, kad jos atitiktų reikiamus reikalavimus. Tik įsitikinus, kad kompiuteris veikia nepriekaištingai jis yra surenkamas, įstatoma kompiuterio baterija. Kompiuteris antrą kartą testuojamas jau su įdėta kompiuterio baterija, stebima ar ji yra kraunama tinkamai.

Yra kompiuterių modelių, kuriuose maitinimo lizdas neįlituotas į pagrindinę plokštę, o jungiasi prie jos laidais. Tokiu atveju remontas yra paprastesnis ir kainuoja mažiau.

Dauguma nešiojamų kompiuterių yra maitinami 18.5V arba 19V adapteriais (HP, ASUS, TOSHIBA). Bet pasitaiko ir kitų adapterių modelių, pavyzdžiui 15V – senesni Toshiba modeliai, 19.5V – DELL kompiuteriai, 20V – Lenovo, Fujitsu – Siemens kompiuteriai, 24V – APPLE kompiuteriai.

 

Susisiekite su mumis

Jei Jums reikalinga pagalba, kreipkitės į mūsų kompiuterių remonto specialistus. Kompiuterių taisykla Vilniuje – Architektų g. 184, Vilnius. Tel. 8 604 23232.