Taisykla Lazdynuose | Kompiuterių taisykla Vilniuje

Ekranas rodo blankiai, nėra ekrano pašvietimoJei įjungus kompiuterį matomas labai blankus vaizdas, dažnai matomas tik pakreipus kompiuterio ekraną arba vaizdas ekrane yra raudono atspalvio tai galima įtarti, kad sugedo kompiuterio ekrano pašvietimo lempa arba srovės keitiklis (inverteris). Atminkite, kad norint savarankiškai suremontuoti kompiuterio inverterį, reikalingos labai geros elektronikos žinios. Kad uždegtų kompiuterio ekrano pašvietimo lempą, inverteriui reikia pagaminti tūkstančių voltų srovę. Galite tik įsivaizduoti kas būtų jei remontuodami kompiuterio ekrano inverterį, pamirštumėte atjungti kompiuterio maitinimo laidą. Galite stipriai nukentėti patys, taip pat ir remontuojamo kompiuterio pagrindinė plokštė, ar kompiuterio ekranas. Jei ekranas pradėjo mirgėti jį lankstant, galima įtarti ekrano šleifo, kuris jungia matricą (ekraną) su pagrindine plokšte, gedimą. Jei ekranas mirga net tuomet kai jo neliečiate, greičiausiai tai ekrano kontrolerio gedimai. Tokiu atveju dažniausiai ekraną tenka keisti nauju.
Vertikalios arba horizontalios spalvotos juostos ekraneJei kompiuterio ekranas buvo prispaustas, sutrenktas ir ekrane atsirado vertikalios ar horizontalios juostos, tokiu atveju pagelbės tik naujo ekrano keitimas. Dėl ekranų gaminimo technologijų, tokių gedimų sutvarkyti nėra galimybių. Labai dažna tokių gedimų priežastis – vartotojų nežinojimas, kaip teisingai elgtis su kompiuterio ekranu. Atminkite! Atidarydami ar uždarydami nešiojamojo kompiuterio dangtį, visada laikykite jį už centro (maždaug toje vietoje kur įmontuota WEB kamera). Dažniausiai ekrano dangtį vartotojai kelia viena ranka, laikydami jį už dešinio (kairiarankiai už kairiojo) kampo, taip perkreipdami ekraną. Būtent tai ir yra labai dažna ekrano gedimo priežastis. Jei atlikus kompiuterio diagnostiką nustatoma, kad su kompiuterio ekranu ir ekrano šleifu viskas tvarkoje, gali būti, kad sugedo pagrindinėje plokštėje esanti vaizdo plokštė. Šiuo atveju padės kompiuterio vaizdo čipo (lusto, mikroschemos) keitimas.
Kompiuterio viduje girdimas traškesysJei dirbant kompiuteriu, jo viduje girdimas traškesys, ypač jei tai sutampa su kompiuterio pakibimu ar labai lėtu darbu, galima įtarti kompiuterio diskinio kaupiklio (kietojo disko, HDD) gedimą. Nedelsiant pasidarykite Jums reikalingų duomenų kopijas į FLASH atmintinę, išorinį duomenų kaupiklį ar DVD diską ir pristatykite kompiuterį į remonto dirbtuves. Specialiomis programomis kompiuterių specialistai įvertins kietojo disko būklę ir Jums patars ar galėsite toliau naudotis esamu kietuoju disku ar jį teks keisti nauju. Beveik visiems naujiems duomenų kaupikliams gamintojas suteikia 24-36 mėnesių garantiją. Atminkite, kad laiku neatlikus kompiuterio kietojo disko būklės įvertinimo, galite prarasti ne vienerius metus kauptą informaciją.

Nešiojamas kompiuteris stipriai kaistaJei dirbant kompiuteriu jis pradėjo labai stipriai kaisti, girdimas pastovus kompiuterio aušintuvo veikimas ar kompiuteris pradėjo išsijunginėti, kompiuteriui būtinas aušinimo sistemos valymas. Laiku neatlikus aušinimo sistemos valymo, gali būti pažeisti sekantys kompiuterio komponentai:

  • kompiuterio aušinimo sistema;
  • kompiuterio procesorius (CPU);
  • kompiuterio vaizdo plokštė (GPU), šiaurinis tiltas (North bridge);
  • operatyvioji atmintis (RAM).

Kompiuterio baterija greitai išsikraunaJei dirbant kompiuteriu nuo baterijos ji labai greitai išsikrauna ir telaiko 10-15 minučių, rekomenduojame atlikti sekančius veiksmus:

  • įsitikinkite ar kompiuterio adapteris (pakrovėjas) veikia tinkamai. Atvykę pas mus su kompiuteriu tai galėsite padaryti nemokamai. Jei kompiuterio adapteris sugedęs, pasirinkite tinkamą.
  • ištraukę adapterį (pakrovėją) iš kompiuterio lizdo, pažiūrėkite ar kištukas nėra karštas. Jei jis labai stipriai įkaitęs, greičiausiai reikalingas kompiuterio maitinimo lizdo remontas (keitimas).
  • palikite kompiuterį išjungtą, bet prijungtą prie maitinimo adapterio nakčiai. Jei po pilno baterijos įkrovimo ji laikys ne ilgiau 30 minučių, rekomenduojame įsigyti naują kompiuterio bateriją.

Dažniausi pagrindinės plokštės gedimai1. nedirba USB jungtys

2. nedirba prijungti išoriniai įrenginiai (spausdintuvas, skeneris)

3. nešiojamas kompiuteris neįsijungia

4. kompiuterio ekrane matomos juostos, kvadratai, ekranas padalintas į kelias dalis

5. kompiuterio baterija visiškai nesikrauna, kompiuteris dirba tik nuo baterijos

6. kompiuteris “išmeta” “mėlyną langą”, ekrane matomi klaidų pranešimai

Susisiekite su mumis

Jei pastebėjote bent vieną iš aprašytų gedimų ir Jums reikalinga pagalba, galite kreiptis į mūsų specialistus. Kompiuterių taisykla Vilniuje – Architektų g. 184. Tel. 8 604 23232.