Klaviatūros keitimas | Kompiuterių taisykla Vilniuje

Nešiojamojo kompiuterio klaviatūros remontas — tai iškritusių, išlaužtų klaviatūros klavišų keitimas. Remonto darbai dažniausiai atliekami tą pačią dieną ir kainuoja apie 3 €. Deja klaviatūros remontas galimas ne visais atvejais. Kai kurių SONY, ASUS, SAMSUNG modelių klaviatūros neremontuojamos. Tokiu atveju kompiuterių klaviatūra keičiama nauja. Klaviatūros keitimas trunka apie 15 – 20 minučių. Dauguma naujų klaviatūrų kainuoja apie 44 €.

Klaviatūras mūsų kompiuterių taisykloje keičiame nemokamai.

Klaviatūros remontas, kainaVieno kompiuterio klaviatūros klavišo keitimas – 1 €.
Užpiltos klaviatūros plovimas ultragarsu 25 €.

Užpilta kompiuterio klaviatūra

Ką daryti, jei kompiuterio klaviatūra buvo apipilta skysčiu?
Dėmesio! Nebandykite džiovinti užpiltos kompiuterio klaviatūros plaukų džiovintuvų (fenu). Taip džiovindami tik išlydysite klaviatūros mygtukus ir klaviatūros suremontuoti gali nebe pavykti.   Jei užpylėte kompiuterį, pirmiausia būtinai atjunkite jį iš elektros tinklo ir ištraukite kompiuterio bateriją. Kompiuterio baterija dažniausiai yra kompiuterio apačioje ir fiksuojama slankiojančiais fiksatoriais. Jei skysčiai pateko ant kompiuterio baterijos nuvalykite ją švelniu rankšluosčiu. Užpilta kompiuterio klaviatūra nukenčia pirmiausiai. Nuvalykite nuo jos skysčius popierine servetėle. Pastatykite kompiuterį “nameliu”, kad skysčiai ištekėtų iš kompiuterio vidaus. Saugokite kompiuterio ekraną, kad ant jo nepatektų skysčiai, nes kitaip gali atsirasti išplaukusios dėmės.
Jei neturite pakankamai žinių savarankiškai neišrinkinėkite kompiuterio ir nesistenkite remontuoti kompiuterio klaviatūros. Labai dažnai po nesėkmingo bandymo išrinkti kompiuterį patiems, prireikia keisti papildomus komponentus, kurių nebūtų reikėję keisti, jei šiuos darbus atliktų kvalifikuoti specialistai. Užpiltą nešiojamąjį kompiuterį stenkitės kiek įmanoma greičiau pristatyti į kompiuterių taisyklą, kad laiku būtų atlikta kompiuterio diagnostika ir esant reikalui jis būtų tinkamai išvalytas. Drėgmė kompiuterio viduje puiki terpė korozijai, kuriai progresuojant gali prireikti sudėtingo ir brangiai kainuojančio remonto ar pagrindinės plokštės keitimo.

Kompiuterio klaviatūra pažeista mechaniškai

Ką daryti jei kompiuterio klaviatūra yra pažeista mechaniškai?
Jei iš kompiuterių klaviatūros iškrito vienas ar keli mygtukai, nestatykite jų į vietą stipriai spausdami. Taip galite pažeisti juos laikančius laikiklius ir jie gali sulūžti. Pageidautina, kad išlūžusius mygtukus su laikikliais atvežtumėte į mūsų kompiuterių taisyklą kartu su kompiuteriu. Nepametę mygtukų ir jų laikiklių žymiai patrumpinsite klaviatūros remonto laiką. Vieno mygtuko pakeitimas kainuoja 1 €. Klaviatūra suremontuojama maždaug per valandą laiko. Jokiu būdu nebandykite priklijuoti išlūžusių mygtukų ! Klijai, patekę mygtuko paspaudimo vietoje, visiškai sugadins jūsų klaviatūrą. Jei kompiuteris buvo pažeistas per jį trenkiant ir yra vizualiai matomas klaviatūros išlinkimas, nedelsiant ištraukite kompiuterio bateriją, kad išlinkusi klaviatūra neužtrumpintų elementų, esančių pagrindinėje plokštėje.

Kompiuterio klaviatūra nebeveikia

Kompiuterio klaviatūra gali nebedirbti ir po operacinės sistemos “lūžimo”, tvarkyklių (draiverių) ištrynimo. Tokių gedimų šalinimo kaina yra apie 5 – 10 €.Kompiuterio klaviatūra gali nebeveikti ne tik nuo mechaniniu pažeidimų ar ją apipylus. Būna atvejų, kad klaviatūra neveikia, dėl į sistemą papuolusių virusų ar kenkėjiškų programų. Kompiuterio valymas nuo virusų ir kitų kenkėjiškų programų, kainuoja apie 15 €.

Vienas iš sudėtingesnių gedimų, kai nebeveikia klaviatūra būna pietinio tilto gedimas. Viena iš pietinio tilto gedimo priežasčių yra išlaužtas USB lizdas. Pietinio tilto gedimo atveju dažniausiai neveikia vienas ar visi USB lizdai.