Aplieto kompiuterio remontas | Kompiuterių taisykla Vilniuje

Aplietas kompiuteris

Jei jau atsitiko, kad netyčia apliejote nešiojamąjį kompiuterį skysčiu. Kas tuomet atsitinka su nešiojamuoju kompiuteriu? Užpylus kompiuterio pagrindinę plokštę joje prasideda elektrolizės procesai. Elektrolizė – chemijoje ir pramoninėje gamyboje vadinamas metodas, kuriuo atskiriami susijungę cheminiai elementai bei junginiai, per juos leidžiant elektros srovę. Detalės, esančios kompiuterio pagrindinėje plokštėje, veikiamos korozijos keičia savo savybes. Pavyzdžiui elementas kuris turi praleisti 3 voltus, praleidžia 19 voltų. Nesunku suprasti, kas tuomet vyksta kompiuterio pagrindinėje plokštėje. Detalės sudega ir kompiuteris nebe įsijungia. Taigi, kuo greičiau aplietas kompiuteris bus išvalytas, tuo mažesnė galimų pažeidimų tikimybė, o tai ir mažesnė remonto kaina. Užpylus kompiuterį nukenčia visi komponentai ant kurių patenka skysčiai. Pirmoje eilėje dažniausiai nukenčia kompiuterio klaviatūra. Dažniausiai kompiuterio klaviatūra yra keičiama nauja. Jei kompiuterio klaviatūra veikia, bet limpa mygtukai juos spaudžiant, klaviatūrą galima išplauti ultragarso vonelėje. Klaviatūros plovimas kainuoja nuo 15 €. Kompiuterio pagrindinė plokštė taip pat turi būti išplauta ir esant reikalui remontuojama. Būna atveju, kai užpylus kompiuterį sugenda vaizdo plokštė, operatyvioji atmintis (RAM) ar kietasis diskas (HDD). Korozijos greitis priklauso ir nuo to, kuo buvo užpiltas kompiuteris. Patys blogiausi užpylimui skysčiai tai Coca-Cola, saldi arbata, vynas, likeris, kava.

Dar vienas atvejis, prilyginamas užpylimui, tai kondensato susidarymas. Jei kompiuteris atneštas žiemą iš lauko iš karto yra įjungiamas, viduje jis greit įšyla ir ant kompiuterio pagrindinės plokštės susidaro kondensatas, kuris gali pažeisti kompiuterio komponentus taip pat kaip ir patekęs vanduo. Norint išvengti kondensato susidarymo, rekomenduojama atneštą iš šalčio kompiuterį palaikyti kambario temperatūroje neįjungto apie 30-40 minučių.

Daugeliu atveju, aplietą nešiojamąjį kompiuterį galima sutvarkyti, bet tai labai priklauso nuo vartotojo veiksmų.

1. Kuo skubiau atjunkite kompiuterį nuo elektros tinklo.

2. Ištraukite kompiuterio bateriją.

3. Apverskite kompiuterį aukštyn kojomis, arba pastatykite aplietą kompiuterį “nameliu”. Servetėle ar rankšluosčiu nušluostykite išorėje matomą skystį. Tai darykite tik apvertę kompiuterį, nes kitaip galite suvaryti skystį atgal į kompiuterio vidų.

Užpiltą kompiuterį būtina išrinkti, išdžiovinti ir tinkamai išvalyti.

Užpiltas kompiuteris
Dažnai manoma, kad jei po užpylimo kompiuteris įsijungia, tai jo nebūtina tvarkyti. Tai netiesa. Jei nešiojamas kompiuteris užpiltas vandeniu, alumi, kava ar kitais skysčiais, jie patenka į kompiuterio vidų ir ten prasideda negrįžtamieji elektrolizės procesai.  Dažniausiai nešiojamieji kompiuteriai yra užpilami ant klaviatūros, po kuria randasi kompiuterio pagrindinė plokštė – pagrindinė nešiojamojo kompiuterio dalis. Net jei užpiltas kompiuteris buvo nuvalytas ir išdžiovintas, vis tiek dalis skysčių patenka į kompiuterio vidų ant pagrindinės plokštės. Jei nuo kompiuterio korpuso vanduo greitai išgaruoja, tai jo viduje prasideda korozijos procesai. Būtent dėl šios priežasties, primygtinai patariame atvežti aplietą nešiojamąjį kompiuterį į serviso centrą kiek įmanoma greičiau, nes kiekvieną valandą korozijos plotas vis didėja. Mikroschemos (čipai), esančios kompiuterio pagrindinėje plokštėje, tarsi kempinė sutraukia drėgmę ir jei nepradedami skubūs valymo darbai kompiuterio gali nebe pavykti suremontuoti.

  Atminkite, kad nešiojamojo kompiuterio valymą reikia atlikti kuo skubiau.

Jokiu būdu nebandykite įjungti užpilto kompiuterio !

Jei nepilnai išdžiovintas ar neišvalytas užpiltas nešiojamas kompiuteris  įjungiamas, gali įvykti trumpas jungimas, ko pasekoje gali prireikti žymiai brangesnio nešiojamojo kompiuterio remonto. Dažnas atvejis, kai po užpylimo kompiuteris įsijungia ir veikia keletą dienų. Bet po dviejų – trijų savaičių kompiuteris nebe įsijungia. Po apžiūros dažnai išaiškėja, kad pagrindinė plokštė labai stipriai pažeista korozijos ir neberemontuojama.

Užpilto nešiojamojo kompiuterio remonto kaina

ASUS užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 30 €
ACER užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 30 €
SAMSUNG užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 30 €
DELL užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 30 €
APPLE užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 60 €
SONY užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 40 €
IBM užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 40 €
LENOVO užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 30 €
TOSHIBA užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 30 €
HP užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 30 €
BENQ užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 30 €
LG užpilto kompiuterio valymas, remontas nuo 30 €