Kietojo disko, duomenų kaupiklio (HDD) keitimas - Kompiuterių taisykla Vilniuje

hdd

Duomenų kaupiklis (kitaip dar vadinami – standusis diskas, kietasis diskas) – duomenų saugojimo įrenginys. Priešingai nei laikinojoje atmintinėje duomenys standžiajame diske išlieka ir išjungus elektros srovę. Standusis diskas susideda iš kietų neįsimagnetizuojančių diskų , padengtų magnetine danga , magnetinių galvučių, kitos elektroninės įrangos ir ją reguliuojančio kontrolerio, sujungtų į vieną įtaisą. Dažniausiai naudojami vidiniai standieji diskai, kaip kompiuterio ar kito įrenginio dalys, nors būna ir išorinių. Vidiniai diskai su kompiuteriu dažniausiai jungiami ATA, SCSI, Serial ATA, išoriniai –USB, Firewire (IEEE1394) sąsajomis. Kietojo disko gedimai gali atsirasti nuo smūgių, pavyzdžiui numetus, sutrenkus kompiuterį, taip pat apipylus kompiuterį skysčiais. Taip pat kietasis diskas gali sugesti dėl detalių sudylimo. Dažniausiai diskiniai kaupikliai, priklausomai nuo laiko kiek jie dirbo, pradeda gesti po 3-jų metų eksploatacijos. Sugedus kompiuterio kietajam diskui, nebegalima užkrauti operacinės sistemos, t.y. Jūs nebegalite pasiekti savo duomenų, nuotraukų ir kitų dokumentų. Tokiu atveju reikia atlikti kietojo disko diagnostiką, nustatyti ar tai elektrinės ar mechaninės dalies pažeidimas. Sekantis žingsnis – specialiai diskinių kaupiklių testavimui ir remontui skirta įranga ir programomis atstatyti prarastą informaciją. Tačiau atminkite, jei kompiuteris nekrauna operacinės sistemos (OS), dar nereiškia, kad sugedęs kietasis diskas. Sistema gali nesikrauti ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui gali būti pažeista virusų. Dėl ko nesikrauna operacinė sistema, Jums pasakys kompiuterių specialistai, atlikę reikiamus diskinio kaupiklio testus. 

 

Kietojo disko gedimo požymiai

Girdimas kietojo disko galvučių klaksėjimas

Nepasileidžia Windows operacinė sistema

Kompiuteris “mėto” klaidų pranešimus, dažnai persikrauna parodydamas “mėlyną” langą

Labai lėtai krauna operacinę sistemą

Kraunantis sistemai pastoviai pasileidžia kietojo disko tikrinimo programa

Štai keli pranešimai, kurie rodo, kad kompiuterio kietasis diskas jau sugedo.

  1 2

3Jei operacinė sistema nesikrauna, galite įeiti į kompiuterio BIOS’ą ir pažiūrėti ar kompiuteris atpažįsta kietąjį diską. Jei prie užrašo “Primary Master” nėra jokio disko pavadinimo, reiškia Jūsų kompiuterio kietasis diskas sugedo. Pas mus galite įsigyti bet kokios talpos diskinį kaupiklį savo kompiuteriui. Esant reikalui, mes galime pakeisti kompiuterio kietąjį diską, iš naujo įrašyti operacinę sistemą (OS), įrašyti visas reikiamas tvarkykles (draiverius), atstatyti duomenis iš senojo disko (jei tai yra įmanoma). Taip pat įrašysime visas darbui reikalingas nemokamas programas. Dažnai kietasis (standusis) diskas keičiamas ne tik gedimo atveju. Diską galima keisti į didesnės talpos, jei kompiuteryje nebeužtenka vietos mėgstamiems filmams, muzikai ar nuotraukoms saugoti. Taip pat kietieji diskai dažnai keičiami norint paspartinti kompiuterio našumą. Tokiu atveju yra naudojai SSD kietieji diskai.

 

Diskinio kaupiklio, kietojo disko keitimo kaina

Kietojo disko keitimas (kaina su kietuoju disku ir OS diegimu)
HDD 500GB Internal SATA 5400RPM su įstatymu ir OS diegimu 75 €
HDD 1000GB Internal SATA 5400RPM su įstatymu ir OS diegimu 85 €
SSD 120GB 2.5” Internal SATA III 6 Gb/s su įstatymu ir OS diegimu 85 €
SSD 256GB 2.5” Internal SATA III 6 Gb/s su įstatymu ir OS diegimu 128 €
HDD 500GB 3.5” Internal SATA III 7200RPM su įstatymu ir OS diegimu 65 €
HDD 1TB 3.5” Internal SATA III 7200RPM su įstatymu ir OS diegimu 70 €
Darbai keičiant diskinį kaupiklį
Operacinės sistemos diegimas, tvarkyklių įrašymas 25 €
Operacinės sistemos diegimas išsaugant duomenis, tvarkyklių įrašymas 35 €
Informacijos iškėlimas iš sugedusio nešiojamojo kompiuterio 30 €
Naujo kietojo disko įstatymas be kompiuterio išrinkimo nemokamai
Naujo kietojo disko įstatymas išrenkant kompiuterį 15 €

Duomenų kaupiklio, kietojo disko remontas

Loginės kietojo disko struktūros klaidos, gedimai

Pats paprasčiausiais kietojo disko gedimas tai loginės kietojo disko klaidos, kurių metu pažeidžiama disko failų sistema.

Kietojo disko požymiai, esant loginėms struktūros klaidoms:

  • Esant loginėms struktūros klaidoms, kompiuterio kietas diskas BIOS’e rodomas be klaidų;
  • Esant loginėms struktūros klaidoms disko paviršiaus tikrinimas praeina be klaidų;
  • Esant loginėms struktūros klaidoms kietojo disko SMART parametrai normos ribose;

Esant loginėms struktūros klaidoms, operacinė sistema gali siūlyti formatuoti diską, kuriame yra duomenys.  Jokiu būdu to nedarykite. Suformatavę diską tik pasunkinsite duomenų atstatymo galimybę. 

Jei duomenys, esantys kietajame diske reikalingi, siūlome kuo skubiau kreiptis pagalbos į kompiuterių specialistus. Jei Jums reikalinga pagalba dėl duomenų atstatymo, skambinkite telefonu 8 604 23232, arba atvykite į mūsų kompiuterių taisyklą Vilniuje – Architektų g. 184.

Diskinio kaupiklio, kietojo disko elektronikos gedimai

Vienas iš dažniausių kietojo disko gedimų – genda kietojo disko elektronika. Diskinio kaupiklio elektronika dažniausiai genda dėl 2 priežasčių – tai elektros įtampos šuoliai arba statinė iškrova.

Kietojo disko gedimo požymiai:
Nesigirdi kietojo disko sukimo garsų;
Elektros schemoje aiškiai matomos detalių degimo žymės.

Galimi kietojo disko elektronikos remonto būdai:

Esamos elektronikos plokštės remontas, keičiant sugedusiais dalis naujomis;

Pakeičiant elektronikos plokštę nuo kito kietojo disko.