Kaip pakeisti nešiojamojo kompiuterio diską - Kompiuterių taisykla Vilniuje

Kaip pakeisti nešiojamojo kompiuterio diską

Comments are closed

Beveik visi, kurie naudojasi kompiuteriu, yra susidūrę su būtinumu pakeisti nešiojamojo kompiuterio kietąjį diską (HDD). Dažniausia priežastis, dėl kurios ryžtamasi šiam žingsniui, tai laisvos vietos trūkumas diske. Tuomet diskas keičiamas į naują, didesnės talpos. Tačiau, kaip nebūtų gaila, kietųjų diskų gamintojai, siekdami diskus daryti kuo didesnės apimties, kurie šiuo metu jau siekia ne vieną terabaitą (TB), nepakankamai dėmesio skiria jų kokybei. Todėl antroji priežastis, dėl kurios jums gali prireikti keisti kietąjį diską – jo gedimas. Iš praktikos aiškėja labai bloga statistika. Nešiojamojo  kompiuterio kietasis diskas pradeda gesti beveik iškart po garantinio laikotarpio pasibaigimo, t.y po 3-jų darbo metų.

Jei išgirdote pirmuosius kietojo disko gedimo požymius (traškesiai, labai lėtas kompiuterio darbas, keliomis sekundėmis „sustojantis“ vaizdas), būtinai kreipkitės į specialistus, kad jie atliktų jūsų kompiuterio kietojo disko diagnostiką. Jei turite pakankamai žinių ir patirties, galite tai padaryti ir savo jėgomis, pavyzdžiui pasinaudoję kietojo disko testavimo programomis Victoria arba HDD Test.

Atminkite, jei nieko nedarysite atsiradus aukščiau aprašytiems požymiams, galite prarasti visą informaciją esančią jūsų kompiuteryje! Be to atkurti duomenis iš jūsų „mirusio“ disko, yra labai brangus malonumas.

Taigi, mūsų užduotis – pakeisti kietąjį diską! Pats paprasčiausias būdas kaip pakeisti kompiuterio kietąjį diską, tai atiduoti jį tvarkyti kompiuterių remontu užsiimančioms įmonėms. Pavyzdžiui tvarkydami jį mūsų įmonėje, jus mokėsite tik už naują kietąjį diską ir operacinės sistemos diegimą, jei tai bus reikalinga atlikti. Naują kompiuterio diską į nešiojamąjį kompiuterį įstatysime ir pratestuosime visiškai nemokamai.

Atminkite, kad naujasis kietasis diskas, kurį jūs įsigysite bus visiškai tuščias. Jums reikės iš naujo įsidiegti kompiuterio operacinę sistemą (OS), ir iš naujo įsirašyti visas programas, kuriomis jus naudojotės.

Dauguma naujų šiuolaikinių nešiojamų kompiuterių su licencijuota programinę įranga, diegimo failus turi paslėpusios viename iš kietojo disko skirsnių. Taigi, jei jūsų kompiuterio senasis kietasis diskas dar nevisiškai sugedęs, mes rekomenduojame pasidaryti jo identišką kopiją (kloną) į naująjį diską. Tai galite atlikti su tam skirtomis programomis pvz. Acronis Migrate Easy ar kitomis. Tokiu būdu jus ne tik išsaugosite savo visus buvusius duomenis ir kompiuteryje buvusias programas, bet ir turėsite operacinės sistemos diegimo failus, kurių jums prireiks, kai nuspręsite iš naujo įsidiegti operacinę sistemą.

Jei jums kils klausimų dėl kompiuterio kietojo disko keitimo, mūsų kompiuterių servisas Vilniuje Jūsų paslaugoms!

Comments are closed.