Baltas kompiuterio ekranas. Kas tai? - Kompiuterių taisykla Vilniuje

Baltas kompiuterio ekranas. Kas tai?

Comments are closed

Kartais atsitinka taip, kad įsijungę kompiuterį pamatote tik šviečiantį baltą ekraną. Kas tai, ir kodėl kompiuterio ekranas šviečia baltai? Kompiuterių remonto serviso specialistai šį gedimą taip ir vadina „Baltas ekranas“. Paprastais žodžiais paaiškinti šį reiškinį galima labai paprastai – kompiuterio ekranas negauna maitinimo, o ekrano apšvietimas tuo metu šviečia, taigi jūs matote tik baltą ekraną (kartais gali būti juodas ekranas su degančiu pašvietimu). Nereikia maišyti baltojo ekrano gedimo su gedimu, kai ekrane matote vertikalias ar horizontalias juostas. Tuomet dažniausiai būna kaltas pats kompiuterio ekranas. Priežasčių, kodėl kompiuterio ekranas (dar vadinama kompiuterio matrica) negauna maitinimo yra keletas. Pabandysime juos aprašyti:

  1.    1. Sugedęs kompiuterio ekranas. Tai patikrinti nėra labai sudėtinga. Visų pirma Jums reikės išrinkti viršutinę kompiuterio dalį (ekraną). Kaip tai padaryti galite pasiskaityti ČIA. Dar jums reikės kito, veikiančio kompiuterio ekrano. Jį reikia pajungti vietoje esamo ir jei vėl pamatėte baltą ekraną žinokite, kad jūsų ekranas yra sveikas. Jei kito ekrano neturite, galite kreiptis į mus. Mūsų kompiuterių taisykla Vilniuje jums visada nemokamai pasiūlys kitą veikiantį kompiuterio ekraną pabandymui. Kad pilnai įsitikintumėte, kad Jūsų ekranas yra geras, jį pageidautina pajungti prie kito veikiančio kompiuterio. Ir jei savo ekrane pamatysite vaizdą, ieškokite kitos priežasties. Jei nustatėte, kad jūsų kompiuterio ekranas sugedo, jums pakeisti kompiuterio ekraną nauju.
  2. 2. Išsitraukęs ekrano (matricos) šleifas. Labai dažnai tokie atvejai pasitaiko tada, kai ekranas jau buvo keistas anksčiau, ir jį keitę kompiuterių remonto specialistai nepriklijavo prie ekrano taip, kaip jis būna priklijuotas gamykloje. To pasekoje, dėl šleifo įtempimo, jis visas ar dalinai iškrenta iš ekrano jungties. Tokiu atveju Jūs irgi galite pamatyti „baltą ekraną“.

 3. Trūkęs ekrano šleifas. Dažniausiai ekrano šleifas trūksta toje vietoje, kur jis lankstosi t.y. prie vyrių. Norint patikrinti ekrano šleifą jums vėlgi teks išrinkti ekrano dangtį ir viršutinę dalį kompiuterio, surasti kur šleifas jungiasi į pagrindinę plokštę ir atjungti jį. Tuomet nuėmus šleifą pasidėkite jį ant stalo. Kartais jau net atidžiai jį apžiūrėjus galima pamatyti kur jis yra perspaustas ar trūkęs. Bet kokiu atveju, norint patikrinti šleifą, jums prireiks multimetro. Multimetru matuojant vieną ir kitą šleifo galą (jungtį),  jums teliks patikrinti ar laidai nėra nutrūkę.

Jei jūs įsitikinote, kad jūsų kompiuterio ekranas ir ekrano šleifas yra geri, greičiausiai problema bus kompiuterio pagrindinėje plokštėje.

Kompiuterio remontas kaip ir pagrindinės plokštės remontas jau yra žymiai sunkesnė užduotis ir namų sąlygomis jos greičiausiai pataisyti nepavyks. Iš praktikos galime pasakyti, kad dažniausia (60%) „baltojo ekrano“ gedimo priežastis yra pagrindinės plokštės (video plokštės) gedimas. 40% gedimų lieka kitiems aprašytiems atvejams. Jei jums reikalinga pagalba kaip pakeisti kompiuterio ekraną (kompiuterio matricą) , galite kreiptis į mūsų kompiuterių taisyklą Vilniuje.

Comments are closed.