Kaip patiems pakeisti nešiojamo kompiuterio ekraną - Kompiuterių taisykla Vilniuje

Kaip patiems pakeisti nešiojamo kompiuterio ekraną

Comments are closed

Jei turite pakankamai įgūdžių, galite savo jėgomis pakeisti nešiojamo kompiuterio ekraną. Jei savo jėgomis nepasitikite, galite kreiptis pagalbos į mus. Mes mielai Jums padėsime.

Šis straipsnis, kaip patiems pakeisti nešiojamo kompiuterio ekraną yra tik patariamasis. Taigi, jei nesate tikri, savo sugebėjimais,  geriau kreipkitės į ekspertus ir nerizikuokite savo nešiojamojo kompiuterio “sveikata”.   Be to, ekrano keitimas, jei pirksite jį pas mus, Jums nieko nekainuos, mes pakeisime ekraną visiškai nemokamai ir Jūs sugaišite tik 10-15 minučių. Bet jei Jūs vis dar nutarėte keisti ekraną savo jėgomis, mums bus malonu suteikti jums keletą gerų patarimų. Mes pabandysime kuo išsamiau paaiškinti procedūrą kaip pakeisti nešiojamo kompiuterio ekraną (matricą).

Nešiojamų kompiuterių gamintojų yra daug, vienas garsiausių Sony, Toshiba, HP, Samsung, Asus, Acer, Lenovo, LG, MSI, be to, dar yra mažų internetinių kompiuterių, vadinamų  „netbooks“. Nepaisant to, kad patys kompiuteriai yra labai skirtingi, ekrano tvirtinimo, pajungimo principai yra daugmaž vienodi. Tad jei turite pavyzdžiui Acer, Samsung, Toshiba ar HP gamintojo kompiuterį, pati ekrano keitimo procedūra visiškai nesiskirs nuo pavyzdžiui Asus ar Dell ekrano keitimo. Nuo ko pradėti:

  1. Pirmas dalykas, ką jums reikia BŪTINAI padaryti yra išimti bateriją iš nešiojamojo kompiuterio ir, žinoma, atjungti kompiuterį nuo maitinimo šaltinio. Taip Jūs užtikrinsite, kad nešiojamo kompiuterio remontas taps visiškai saugiu.
  1. Dabar Jums reikia pasidaryti pakankamai vietos ant stalo, ant kurio Jūs keisite kompiuterio ekraną. Pasiruoškite nedidelę dėžutę varžteliams sudėti, kitaip juos paprasčiausiai pamesite ar dar blogiau jie gali pakliūti po Jūsų naujų ekranu ir jį subraižyti. Taip pat patariame padėti po ekranu ką nors minkšto pvz. audeklą ar porolono gabalą.
  2. Atsukite visus matomus varžtus nuo plastikinio rėmelio. Varžteliai labai dažnai būna pridengti dekoratyvinėmis gumytėmis. Jos dažniausiai būna priklijuotos silpnais klijais. Nuimkite jas.

  1. Dabar Jums reikės atskirti rėmelį nuo galinės kompiuterio ekrano sienelės. Tai vienas iš sudėtingesnių žingsnių, kadangi ekrano rėmelis labai plonas ir yra didelė tikimybė jį sulaužyti. Atskiriant patogu naudoti ploną peilį, bet mes rekomenduojame naudoti stomatologinę lopetėlę.

  1. Kai Jūs nuimsite rėmelį, pamatysite ekrano tvirtinimo elementus, kartu su vyriais. Pasinaudoję proga vyrius galite sutepti, kadangi laikui bėgant jie pradeda vis sunkiau važinėti ir gali išlūžti iš korpuso. Dabar atsukite varžtus, kurie laiko vyrius. Prilaikykite ekraną viena ranka, kad jis nekristų. Dabar Jums reikia atsukti varžtelius (jų būna 2-4) iš abiejų šoninių vyrių pusių. Kai tai padarysite matrica galite iš viršaus lengvai palenkti į save. Nelenkite stipriai ! Prie jos pritvirtintas šleifas jungiantis ekraną su pagrindine plokšte. Lengvai paguldykite ekraną ant klaviatūros.

6. Dabar Jums teliks atjungti ekrano šleifą ir jei tai senesnio tipo CCFL ekranas, pašvietimo lempos laidą. Iš esmės yra dviejų tipų ekranai, tai lempiniai (CCFL) ir LED. Kaip ir minėjome CCFL matrica turi dvi jungtis, tai jungtis šleifui ir „lempos“ jungtis. Tuo tarpu nauji LED ekranai turi tik vieną jungtį šleifui prijungti.

  1. Dabar padėkite naują ekraną į senojo vietą ant klaviatūros. Atsargiai prijunkite šleifą ir jei tai senesnio tipo ekranas, apšvietimo lempos jungtį. ATSARGIAI ! Tiek šleifas tiek lempos jungtį galima įkišti tik viena puse. Būkite labai atidūs.

8. Ekrano surinkimo procedūra vykdoma atvirkštine tvarka. Rekomenduojame tik prisuktą ekraną, kol dar neuždėjote priekinio dekoratyvinio rėmelio, išbandyti, kad nesėkmės atveju vėl netektų jo nuiminėti. Jei viskas veikia, čia ekrano keitimas beveik ir baigtas. Jums teliko uždėti dekoratyvinį ekrano rėmelį. Sveikiname, Jūsų kompiuterio ekrano keitimas pavyko.

Mes pabandėme suprantamai aprašyti kaip savo jėgomis pakeisti nešiojamo kompiuterio ekraną. Bet jei Jūs abejojate ar sugebėsite padaryti tai savo jėgomis prašome susisiekti su mumis, mes visada su malonumu Jums padėsime.

Comments are closed.