Keičiame nešiojamo kompiuterio bateriją - Kompiuterių taisykla Vilniuje

Keičiame nešiojamo kompiuterio bateriją

Comments are closed

Ką daryti jei nešiojamojo kompiuterio baterija (dar ją vadina notebook baterija, laptop baterija) greitai išsikrauna ir jį reikia nuolat laikyti prijungtą prie elektros tinklo kaip stacionarųjį kompiuterį? Dažniausia priežastis – baigiasi nešiojamo kompiuterio baterijos tarnavimo laikas. Tokiu atveju, norėdami,  kad jūsų kompiuteris veiktų nuo baterijos, jūs turite ją pakeisti nauja. Tai jus galite padaryti savo jėgomis. Nuo ko reikėtų pradėti:

  1.      Visų pirma nuo ko reikėtų pradėti, tai įsigyti naują kompiuterio bateriją. Įsigyti ją galite keliais būdais. Pats patikimiausias – įsigyti kompiuterio bateriją garantiniame servise. Jūs būsite garantuoti, kad įsigijote tikrai tinkamą bateriją jūsų kompiuteriui. Be to gausite oficialią gamintojo garantiją. Bet, baterijos kaina garantiniame servise gali būti net iki 3 kartų aukštesnė, nei įsigyjant ją kitur. Kita būdas – specializuotos internetinės parduotuvės. Kainos jose tikrai bus žemesnės nei pas oficialų gamintojo atstovą. Ir trečias, turbūt pigiausias būdas, užsisakyti kompiuterio bateriją patiems, pavyzdžiui pasinaudojant Ebay elektroninės parduotuvės paslaugomis. Žinoma ir visa atsakomybė dėl galimų neatitikimų, neatsiuntimų  lieka tik jums.
  2.      2. Apverskite kompiuterį „aukštyn kojomis“, ištraukite seną bateriją, ji dažniausiai atsisega keliais slankikliais. Labai retais atvejais baterija gali būti pritvirtinta vienu ar dviem varžtais.
  3.   3. Kai jau turite naują bateriją, ištraukite ją iš įpakavimo ir gerai apžiūrėkite. Sulyginkite senos ir naujos baterijos užrašus ant jų. Jie turėtų atitikti. Taip pat pasižiūrėkite ar jos išvaizda  yra visiškai tokia pati, ar jungiamieji kontaktai yra tose pačiose vietose.
  4.  4. Įdėkite naują bateriją į jai skirtą vietą. Kai bateriją įlenda dažniausiai girdimas spragtelėjimas. Jei baterija buvo prisukta varžtais, prisukite juos.
  5. 5. Įjunkite kompiuterį. Pirmus kelis kartus rekomenduojama pilnai įkrauti ir pilnai iškrauti naują kompiuterio bateriją. Jei kompiuterio BIOS‘e yra funkcija, kurios pagalba galima atlikti naujos baterijos kalibravimą, rekomenduojame tai ir padaryti.
  6. Jei po baterijos pakeitimo ji vis tiek palyginus greitai išsikrauna, greičiausiai tai bus ne baterijos, o kompiuterio maitinimo grandinės problemos. Mūsų kompiuterių taisykla Vilniuje padės jums išspręsti šią problemą.

Comments are closed.