Kompiuterio pakrovėjas, ką išsirinkti? - Kompiuterių taisykla Vilniuje

Kompiuterio pakrovėjas, ką išsirinkti?

Comments are closed

Kompiuterio pakrovėjas, tai įrenginys naudojamas pakrauti nešiojamojo kompiuterio bateriją, taip pat juo naudojantis galima dirbti prijungus kompiuterį prie elektros tinklo.  Naujas nešiojamasis kompiuteris visada parduodamas kartu su maitinimo bloku (kompiuterio pakrovėju). Bet neretai atsitinka taip, kad kompiuterio pakrovėją su laiku tenka keisti nauju. Tai gali atsitikti dėl įvairių gedimų elektros tinkluose, elektros šuolių, dažnai kompiuterio laidas lūžta prie kištuko einančio į kompiuterį. Tuomet kompiuterio vartotojui iškyla klausimas, kokį vis dėlto kompiuterio pakrovėją pirkti. Dažniausiai Jums tinkamo kompiuterio pakrovėjo duomenis galima rasti parašytus ant kompiuterio galinio dangčio arba ant paties originalaus pakrovėjo. Idealiausiu atveju būtų nusipirkti tokį patį originalų kompiuterio pakrovėją. Jei galimybės rasti identišką kompiuterio pakrovėją nėra, galite pirkti tinkantį analogą. Svarbiausiai į ką reiktų atsižvelgti, tai į išėjimo įtampą, dažniausiai tai būna 15V – Toshiba, 18.5V – HP, 19V – Asus, Toshiba, Samsung , 20V – Fujitsu – Siemens ir galingumą (W). Kompiuterio pakrovėjo galingumas vatais (W) gali būti didesnis, bet tik ne mažesnis. Kitaip kompiuterio pakrovėjas arba gali išvis nekrauti jūsų kompiuterio baterijos, arba krauti ją nepilnai.

Originalūs, nešiojamųjų kompiuterių pakrovėjai yra ganėtinai brangūs. Jų kaina siekia 50-60 €. Bet šiuo metu prekyboje pasirodė labai daug pigių, ne visada geros kokybės kompiuterių pakrovėjų, kainuojančių 6-15 €. Būtent apie pigius, neoriginalius kompiuterių pakrovėjus ir su jais susijusias problemas norėtume jums papasakoti. Aptarsime tris atvejus, kas nutikdavo nešiojamiems kompiuteriams, kaip prie jų buvo pajungti neoriginalūs kompiuterio pakrovėjai.

1.       Nešiojamasis kompiuteris HP Pavilion DV7. Visi nauji HP kompiuteriai, turi 3 kontaktų kompiuterių pakrovėjus. Ir jei pavyzdžiui prie Asus kompiuterio galima prijungti ir naudoti originalų pakrovėją nuo Toshiba kompiuterio, tai prie aprašyto HP DV7 kompiuterio jokio kito pakrovėjo pajungti nebus galima. Dar vienas svarbus momentas, jokiu būdu negalima prie HP kompiuterių prijungti kompiuterių pakrovėjų skirtų Dell kompiuteriams ir atvirkščiai, nors jų jungtys yra visiškai vienodos. Taigi prie aukščiau aprašyto kompiuterio buvo prijungtas neoriginalus neaiškios kokybės kompiuterio pakrovėjas. Nors kompiuterio pakrovėją pamatavus multimetru jis išėjime rodė reikiamą 18.5 voltų įtampą, prijungus jį prie kompiuterio šis neįsijungdavo. Visa problema buvo trečiame, viduriniame kištuko kontakte, kuris visiškai nebuvo prijungtas, nors jo išėjime turėtų būti 8-12V.

2.      Kompiuteris Dell Inspiron 1501. Prie šio kompiuterio buvo pajungtas neoriginalus, nors ir labai gerai atrodantis kompiuterio pakrovėjas. Prijungus jį prie kompiuterio būdavo girdimas aukšto dažnio cypimas. Kai kompiuteris būdavo įjungiamas, cypimas pasidarydavo dar garsesnis ir įkyresnis. Taip pat tik įjungus kompiuterį ekrane pasirodydavo pranešimas, kad prie kompiuterio prijungtas jam netinkamas kompiuterio pakrovėjas. Ir nors kompiuteris veikdavo nuo elektros tinklo, kompiuterio baterijos jis nekrovė. Kompiuterio pakrovėjas buvo pakeistas nauju originaliu, ir visos problemos su kompiuterio baterijos krovimu išsisprendė.

3.      Kompiuteris Asus M51. Originalus pakrovėjas buvo prarastas ir kompiuterio vartotojui buvo pasiūlyta įsigyti kitą, neoriginalų kompiuterio pakrovėją.  Ir nors užrašai ant kompiuterio pakrovėjo lipduko visiškai atitiko užrašus ant originalaus pakrovėjo, kompiuteris tinkamai neveikė. Jis įsijungdavo, parodydavo Asus logotipą, pradėdavo krautis operacinė sistemą ir kai tik pasirodydavo darbalaukis kompiuteris išsijungdavo. Atlikus testą buvo nustatyta, kad jis visiškai neatitinka charakteristikas, parašytas ant užklijuoto lipduko. Dar blogiau, pamatavus išeinančią įtampą multimetru, ji šokinėjo nuo 16 iki 19.5 volto.

Dar porą žodžių norėtume pasakyti apie universalius pakrovėjus, kurie komplekte turi daug skirtingų antgalių, tinkančių daugumai kompiuterių. Jie taip pat būna skirtingos kokybės, taip pat skiriasi ir jų kaina. Mes visada patariame geriau naudoti originalų pakrovėją, nei universalų, nebent jūs nerandate sau tinkamo. Vienas patarimas perkant universalų pakrovėją – geriau pirkti kompiuterio pakrovėją, kurio keičiami galiukai yra 3 kontaktų nei 2. Nes pasitaikė jau ne vienas atvejis, kai galiukui iškritus iš vietos, vartotojas jį įkišdavo ne ta puse ir į kompiuterio maitinimo sistemą vietoje pliuso būdavo paduodamas minusas, ko pasėkoje tekdavo atlikti sunkų ir neretai brangiai kainuojantį maitinimo grandinės remontą.

Na ir pabaigai norėtume padaryti kai kokias išvadas.

Mes nerekomenduojame pirkti neoriginalius maitinimo blokus. Gal neoriginalaus pakrovėjo kaina kartais gali skirtis ir dvigubai nuo originalaus pakrovėjo, bet žala padaryta nekokybiškos prekės gali būti kelis kartus didesnė nei kokybiško, patikimo originalaus kompiuterio pakrovėjo kaina. Atminkite, kad kompiuterio remontas jums gali kainuoti daug daugiau nei kokybiškas originalus kompiuterio pakrovėjas.  Mūsų kompiuterių taisykla Vilniuje jums visada suteiks aukščiausio lygio konsultacijas ir parinks jūsų kompiuteriui tinkamą pakrovėją.

Comments are closed.