Kompiuterio vaizdo plokštės gedimo požymiai - Kompiuterių taisykla Vilniuje

Kompiuterio vaizdo plokštės gedimo požymiai

Comments are closed

Šiandien pateiksime 10 požymių, pagal kuriuos galime diagnozuoti video plokštės (video lusto) gedimą.

Iškart norėtume pabrėžti, kad video plokštė, dažniausiai genda dėl kompiuterio perkaitimo. Kompiuterio valymas yra būtinas, jei norite, kad jūsų kompiuteris tarnautų jums ilgą laiką. Juk žymiai lengviau yra išvalyti kompiuterį nuo susikaupusių dulkių vieną kartą į metus, nei keisti kompiuterio vaizdo plokštę.

Žemiau pateikiami sugedusios vaizdo plokštės požymiai, taigi jei savo kompiuteryje pastebėjote panašius požymius, ko gero teks atlikti nelabai paprastą užduotį – vaizdo plokštės (vaizdo lusto, vaizdo čipo) keitimą. Mūsų kompiuterių taisykla Vilniuje gali pakeisti  jūsų sugedusią vaizdo plokštę labai greitai ir kokybiškai , kadangi visus, dažniausiai naudojamus vaizdo lustus turime vietoje.

Dažniausiai suprasti, kad yra sugedusi nešiojamojo kompiuterio vaizdo plokštė galima iškart, tik įjungus kompiuterį. Taigi požymiai dažniausiai būna sekantys: 

  1. Kraunantis operacinei sistemai ekrane matomi tik skirtingų spalvų ir atspalvių taškeliai. Judinant pelę keičiasi taškų spalvos.
  2. Kompiuterio ekrane nėra vaizdo, prijungus išorinį monitorių vaizdas yra geras arba juostuotas.
  3. Kompiuterio ekranas padalintas į 4-6-8 mažus ekranus. Kiekviename mažame ekranėlyje vaizdas vienodas.
  4. Įjungus kompiuterį vaizdo ekrane nėra, bet lemputės dega, kietojo disko indikatorius mirksi, girdimas užsikraunančios operacinės sistemos garsas.
  5. Kompiuterio ekranas užsidega baltai (dega ekrano pašvietimo lempa), bet pačiame ekrane jokio vaizdo nėra.
  6. Ekrane matomas vaizdas  su „šiukšlėmis“. Kraunasi operacinė sistema, bet nepasikrauna iki galo ir kompiuteris persikrauna.
  7. Visame kompiuterio ekrane matyti skirtingų spalvų ir dydžių kvadratėlių.
  8. Dirbant kompiuteris staiga persikrauna ir atsiradus vaizdui matomos juostos arba dvigubas vaizdas.
  9. Ekranas baltas, bet su plėmais, juostomis, kurios keičia savo atspalvius tarsi persilieja.
  10. Kompiuterio vaizdas yra gerai matomas tik ištrynus vaizdo plokštės tvarkykles. Jas įdiegus operacinė sistema nepasikrauna.

Čia išvardinti dažniausiai pasitaikantys nešiojamų kompiuterių vaizdo plokščių gedimo atvejai ir  požymiai pagal kuriuos galima diagnozuoti gedimą. Žinoma pasitaiko atveju, kai esant panašiems požymiams genda nebūtinai vaizdo plokštė. Kaltas gali būti ir kompiuterio ekranas, operatyvioji atmintis (RAM), ekrano šleifas. Esant visiems išvardintiems gedimams,  kompiuterių remontas negali būti atliekamas namų sąlygomis ir jums teks kreiptis į kompiuterio taisyklą jūsų mieste.

Comments are closed.