Kompiuterio valymas, kada ir kaip jį reikia atlikti. - Kompiuterių taisykla Vilniuje

Kompiuterio valymas, kada ir kaip jį reikia atlikti.

Comments are closed

Nešiojamojo kompiuterio aušinimo sistema  yra tarsi dulkių siurblys, kuris traukia orą iš aplinkos ir pučia jį per groteles, taip aušindamas kompiuterį.

Kaip visi žino, dulkės nusėda ant beveik visų paviršių. Vario grotelės ir ventiliatoriaus aušintuvas yra ne išimtis. Dulkės apgula visus paviršius, kuriuos tik gali pasiekti. Iš pradžių dulkės pasidengia tik plonu sluoksniu, o laikui bėgant dulkių sluoksnis vis didėja ir kompiuterio aušintuvui darosi vis sunkiau išpūsti orą. Kai aušinimo sistema pasidengia dulkių sluoksniu, kompiuterio darbinė temperatūra kyla, temperatūros daviklis duoda signalą didinti ventiliatoriaus greitį taip kompensuodamas trūkstamą oro srautą. Išoriškai atrodo, kad nešiojamas kompiuteris pradeda vis dažniau ir garsiau dirbti, girdisi beveik neišsijungiantis aušinimo ventiliatoriaus darbas. Kuo dažniau ir didesnėmis apsukomis dirba aušintuvas, tuo trumpesnis darosi jo tarnavimo laikas. Jei dulkių bus labai daug, jos gali visiškai sustabdyti aušintuvą, tokiu atveju kompiuteris pradeda lėtėti arba išsijunginėti. Su perkaistančiu kompiuteriu darosi ne tik neįmanoma patogiai dirbti, bet tai gresia dar didesnėmis bėdomis, tokiomis kaip šiaurinių lustų, procesorių ar video plokščių gedimais. Bet kokiu iš išvardintų atveju, remontas jums kainuos du ar tris kartus daugiau, nei kompiuterio valymas mūsų servise.

Mes rekomenduojame patikėti kompiuterio valymą tuo užsiimančioms įmonėms, bet jei jus pasitikite savo jėgomis ir turite tam pakankamai žinių ir reikalingus įrankius, galite tai pabandyti atlikti patys.

Kompiuterio aušinimo sistemos radiatorius prieš valymą.

Ir po valymo.

Kaip dažnai reikia valyti kompiuterį nuo dulkių?

Kaip rodo praktika, pirmas kompiuterio valymas turėtų būti atliktas iškart po garantinio laikotarpio pasibaigimo. Priklausomai nuo gamintojo, dažniausiai garantija yra 12-36 mėnesiai. Jei garantiniam laikotarpiui nesibaigus įtariate, kad kompiuteris pradėjo perkaisti, nelaukite garantijos pabaigos, neškite kompiuterį į garantinį servisą, jums jį turi išvalyti nemokamai. Deja liūdna tiesa yra ta, kad kai kurių gamintojų nevalomi kompiuteriai sugenda dar nesibaigus garantiniam laikotarpiui.  Dauguma nešiojamųjų kompiuterių tokie kaip Acer, Asus, Samsung, HP, IBM, Lenovo, turėtų būti valomi nuo dulkių  vidutiniškai kartą per metus. Visi brangesni, verslo klasės kompiuteriai, pavyzdžiui Sony VAIO be valymo gali ištverti daugiau kaip dvejus metus. “Apple” produktai be valymo gyvena daugiau nei 4 metus. Žinoma negalima vienareikšmiškai pasakyti kada reikia valyti kompiuterį nuo dulkių, tam labai turi įtakos ir vieta kuriame jis naudojamas. Pavyzdžiui bute, kuriame yra naminių gyvūnų toks pats kompiuteris gali pareikalauti dvigubai dažnesnio aušinimo sistemos valymo nei kompiuteris stovintis biure. Taip pat norime priminti, kad aušintuvai kompiuteriams  taip pat nėra amžini, juos rekomenduojama keisti kas 2-4 metus, arba iškart kai tik išgirdote pašalinį triukšmą veikiant aušintuvui.

Kiek kainuoja išvalyti kompiuterį nuo dulkių?

Priklausomai nuo kompiuterio modelio, vidutiniškai dulkių valymas kainuoja nuo 50 litų (pavyzdžiui Asus F3, F5 serijos) iki 100-120 litų, kai norint išvalyti kompiuterio aušinimo sistemą reikia išrinkti pilnai visą kompiuterį išimant ir pagrindinę plokštę (pavyzdžiui HP DV6000, Toshiba A300). Taigi, pirmuoju atveju, valyti dulkes užtruks apie pusvalandį, o antruoju apie dvi valandas.

Valant dulkes būtina pakeisti ir termo tarpines, kurios su laiku plyšta arba sutrupa, taip pat būtina pakeisti ir aušinimo pastą, kuri laikui bėgant sukietėja ir pasidaro lyg akmuo. Atliekant darbus mūsų servise, mes ne tik išvalysime kompiuterį, bet ir pakeisime visus būtinus aušinimo sistemos komponentus.

Ar galime patys išsivalyti kompiuterį nuo dulkių? Kaip tai  atliekamas kompiuterio valymas?

Galite. Bet atsargiai. Mums yra tekę nemažai matyti kompiuterių po valymo savo jėgomis namie, arba kai išvalyti pasisiūlo draugas ar pažįstamas, tam neturėdamas ne tik reikalingų įrankių ir medžiagų, bet ir tam reikalingų žinių.  To pasekoje dažniausiai jau atnešami kompiuteriai, kuriais vartotojas jau nebegali naudotis arba dar blogiau jie jau būna „mirę”.

Jei jums reikia pagalbos ar konsultacijos kaip išvalyti kompiuterį nuo dulkių, skambinkite mums telefonu 8 604 23232 ir mes visada jums padėsime.

Comments are closed.