RAM atminties pridėjimas - Kompiuterių taisykla Vilniuje

RAM atminties pridėjimas

Comments are closed

Darbinės atminties (RAM atmintis) papildymas yra vienas dažniausiai naudojamų kompiuterių modernizavimo būdų. Tai labai paprastas ir greitas būdas, norint padidinti kompiuterio sistemos našumą. Norime jums papasakoti apie nešiojamo kompiuterio modernizavimo galimybes ir parodyti kaip tai galite padaryti savo jėgomis.

Kartais pradedantieji vartotojai painioja dviejų tipų vidines atmintines, tai operatyviąją atmintį (RAM), kuri yra atsakinga už sistemos veikimą ir kietąjį diską (HDD). Kietasis diskas naudojamas saugoti jūsų duomenims. Šiame straipsnyje mes kalbėsime tik apie operatyviąją atmintį (RAM). Taip pat galite paskaityti mūsų straipsnį, kaip savo jėgomis pakeisti duomenų talpyklą (HDD).

Prieš tai kai norite modernizuoti kompiuterį pridėdami daugiau darbinės atminties (RAM), jums reikia išsiaiškinti, kokio tipo atmintis stovi jūsų kompiuteryje. Kokio tipo atmintis stovi jūsų kompiuteryje galite sužinoti gamintojo svetainėje internete, pagal savo kompiuterio modelį. Kitas būdas, paprasčiausiai atidaryti kompiuterio dangtelį, dengiantį RAM atmintines ir ištraukus ją pažiūrėti į užrašus ant atminties modulių. Ją galima atskirti pagal užrašus ant atminties modulių. Atmintinės taip pat skiriasi ir išpjovimais kontaktų pusėje. Išpjovimai padaryti specialiai tam, kad jus negalėtumėte įdėti netinkamą atminties modulį į savo kompiuterį. Žemiau pateikiami modulių tipai:

DDR I

DDR II

DDR III

Dar vienas būdas kaip sužinoti kokio tipo atmintis stovi jūsų kompiuteryje ir kiek jos yra, atsisiųsti nemokamą programėlę CPU-Z. Ją paleidę, eikite į skirtuką „Memory“, ten pamatysite kokia atmintinė ir kiek jos yra jūsų kompiuteryje.

Nešiojamame kompiuteryje dažniausiai yra 2 RAM lizdai, tai reiškia, kad jūs galite įdiegti du atminties modulius.  Programoje jūs matysite ar abu jūsų kompiuterio lizdai yra užimti.

Jei turite nešiojamąjį kompiuterį su 1 GB (1024 MB) RAM arba tik 512 MB, padidinti operatyviąją atmintį iki 2 GB, bus labai naudinga. Optimalus atminties kiekis yra 2 GB. Didinti iki 3 ar 4 GB prasminga, kai dirbate su grafika, video medžiaga, taip pat jei ketinate žaisti kai kuriuos naujus kompiuterinius žaidimus.

Jei turite vieną laisvą lizdą ir įdėtą 1 GB modulį, galite padidinti iki 2 GB atminties nupirkdami dar vieną  1GB modulį ir įstatyti jį į antrą laisvą lizdą. Pageidautina, kad antrasis atminties modulis būtų tuo paties gamintojo ir turėtų tas pačias charakteristikas kaip ir pirmasis.

Atminties palyginimai

Šiuo metu naujuose kompiuteriuose naudojamas DDR3 atminties tipas.  Pavyzdžiui, DDR3 atmintinės elektros energijos suvartojimas yra apie 40% mažesnis nei DDR2  atminties. Tai labai didelis pliusas, kai kompiuteris dirba nuo baterijos, tai labai prailgina darbo laiką kompiuteriu.

Koks turi būti kompiuterio atminties kiekis?  Atsakymas būtų paprastas – kuo darbinės atminties daugiau, tuo geriau. Tik nepamirškite, kad norint turėti efektyvią sistemą, geriau statyti 2 modulius po 2 GB atminties, nei vieną 4GB atminties modulį. Tam yra parduodami specialūs atminties rinkiniai, taip vadinami Kit. Jį sudaro du atminties moduliai, kurie yra pritaikyti dirbti vienas su kitu. Tiesa tokie rinkiniai paprastai yra brangesni.

Svarbu: Prieš perkant atminties modulius, atkreipkite dėmesį į jūsų sistemos versiją. Jūs galite tai padaryti: My Computer → Properties → Sistemos tipas. Čia galite pamatyti įdiegtos atminties kiekį.

Jei turite 32 bitų sistemą, tada ji negalės dirbti daugiau nei su 3,4 GB RAM. Jei norite naudoti 4 GB RAM ar daugiau, jums reikės įsidiegti  64-bitų Windows versiją.

Pastaba: AMD ir naujuose Intel procesoriuose (Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7) atminties valdiklis integruotas į centrinio procesoriaus šerdį. Jei turite AMD ar naują Intel procesorių, prieš perkant naują atmintį, jums reikės atsižvelgti į jūsų naudojamo procesoriaus  versiją.

Taisyklė “pirkti patį brangiausią” yra ne visai tinkama. Pavyzdžiui, Intel PM965 čipsetas gali dirbti su atmintimis  667 MHz dažniu. Jei įstatysite atmintinę, kuri gali dirbti  800 MHz. dažniu, ji vis tiek dirbs 667 MHz dažniu. Taip pat, jei įstatysite 667 atminties dažnio modulį, kuris palaiko tik 533MHz dažnį, jis ir veiks tik 533 MHz dažniu.

Kitaip tariant, prieš pirkdami operatyviąją atmintį, nuodugniai patikrinkite  savo sistemą ir nepamirškite pasakyti, kad atmintį perkate nešiojamam kompiuteriui ir ji turi būti SODIMM tipo.

Dabar vienas labai svarbus dalykas. Prieš keisdami operatyviąją atmintį, nepamirškite atjungti kompiuterį nuo maitinimo šaltinio ir ištraukti kompiuterio bateriją.

Comments are closed.